Truhlíky

Truhlíky pro rostliny jsou dlouhé, nízké květináče, které nabízí dostatek prostoru pro vaše rostliny. Truhlíky jsou obvykle kvadratického tvaru a jejich velikosti se pohybují od malých rozměrů jako je šířka 60 cm a 80 cm, až po verze se 100 cm a 120 cm. Oblíbené truhlíky MAXI jsou vhodné pro umístění široké škály rostlin. Můžete je použít na bylinky, zeleninu, okrasné rostliny, ale také bambus, vysoké traviny nebo tůje. Díky těmto vysokým rostlinám získáte přirozenou ochranu soukromí a optickou clonu.

 

Filtr
1 z 1
1 z 1

Hranaté, dlouhé, přímé linie a nadčasový design zajistí, že truhlíky lze použít kdekoli a kdykoli. Ať už na terasy, do zahrady, na balkony nebo střešní terasy, truhlíky na rostliny lze využít mnoha způsoby. Truhlíky jsou svým velkorysým objemem vhodné pro kreativní výsadbu. Velké truhlíky pro rostliny uspořádané v řadě se rychle stanou zelenou přepážkou - ideální zástěnou pro ochranu soukromí.  Výběr truhlíků na rostliny VIVANNO lze přizpůsobit prostředí podle vkusu. Nabídka materiálů i barev je široká. Vyberte si z truhlíků pro vnitřní i venkovní použití.

Truhlíky  odolné vůči zimě – vyberte správný materiál

Truhlíky na rostliny lze zakoupit v široké škále materiálů. Žádané jsou truhlíky ze dřeva, plastu a sklolaminátu. Svou roli v tomto segmentu však hrají i truhlíky pro rostliny z kovu, jako je nerezová ocel, ocelový plech s práškovým nástřikem nebo ocel Corten. Podle toho, kde je květináč umístěn, jsou na materiál kladeny další požadavky. Pro venkovní použití je obzvláště důležité, aby byl květináč odolný vůči zimě a mrazu. Odolné truhlíky pro rostliny lze jednoduše nechat venku, i když je teplota pod nulou. S výsadbou lze začít, jakmile přijde jaro nebo k výsadbě využít odolné jehličnany.

Postupem času se ze sklolaminátových květináčů staly nejoblíbenější velké květináče. Především antracit, bílý mat (nebo bílý vysoký lesk) a také šedá a černá barva jsou na vrcholu žebříčku majitelů zahrad a domů, kteří chtějí své rostliny v květináčích vkusně prezentovat. Sklolaminátový materiál je mrazuvzdorný a lze jej ponechat venku po celý rok, i když je teplota pod nulou. Dovnitř schovávejte s příchodem zimy pouze květináče s vysoce lesklým povrchem, aby nedošlo k poškození laku.   

Rustikálního vzhledu docílíte se sklolaminátem v betonovém provedení. Tento moderní vzhled betonu se hodí do moderních domácností a stylových interiérů. Podobně jako beton působí sklolaminátový květináč v betonovém provedení velmi moderně a industriálně. Jeho velkou výhodou oproti betonu je jeho hmotnost. Sklolaminát je relativně lehký a má také vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům.

V nabídce máme také modely truhlíků v nerezu a cortenové oceli. Tyto materiály mají elegantní povrch a jedinečný vzhled. Nerezové truhlíky jsou vhodné pro venkovní i vnitřní použití. Nerezová ocel vypadá atraktivně díky kartáčovanému povrchu a hodí se k modernímu architektonickému stylu. Pouze pro venkovní použití je naopak vhodná ocel Corten. Rezavě -hnědý vzhled je způsoben povětrnostními vlivy jako je déšť a slunce. Vzhledem k tomu, že částečky rzi se mohou z truhlíku uvolňovat, měl by být instalován pouze tam, kde nemůže dojít k poškození podlahové krytiny. Proto se nedoporučuje použití v interiéru. Venku, zejména ve štěrku nebo přímo na trávníku, vytváří ocel Corten jedinečnou podívanou.

Dřevo je oblíbené pro svůj přírodní původ a energii, kterou šíří. Dřevěný květináč se skvěle přizpůsobí prostředí na zahradě a dobrý dojem udělá i na terase.

Ocelový plech s práškovaným nástřikem (neboli pozink) je jednou z nejlevnějších variant truhlíků. Jejich velkou výhodou je, že jsou extrémně lehké a levné. Pozinkované květináče jsou také odolné proti zimě díky práškovému lakování.